Turizm Yatırımcıları Denizli İçin Sıraya Girdi

Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, yatırımcıların, kültür ve turizm değerleri bakımından ülkenin önde gelen destinasyon bölgelerinden olan Denizli’ye yatırım için sıraya girdiğini söyledi.

Mehmet Korkmaz, Unesco’nun miras listesindeki Pamukkale ve Termal turizmin gözde merkezlerinden Karahayıt ile Sarayköy başta olmak üzere bölge potansiyelinin dünyanın dikkatini çekmeye başladığını belirtti. Korkmaz, altı büyük firmanın bölgeye yatırım yapmak için Turizm Yatırım Belgesi aldığını, ayrıca Denizli merkezli Özkan Atik Şirketler Grubu ile Güney Koreli Choyang Firması’nın yapacağı 100 milyon dolarlık Termal otel projesinin bitme aşamasına geldiğini söyledi.

Hilton Oteller zincirinin de bölgedeki fizibilite çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Mehmet Korkmaz, “Denizli’deki turizm yatırımlarının tamamlanmasıyla 15 bin 126 yatak kapasitesi yüzde 10 artacak. Kentteki beş Yıldızlı tesis sayısı 3’ten 6’ya çıkacak. Denizli’nin son yıllardaki turizm atılımını gören yatırımcılar 2 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Pamukkale ve Karahayıt’ta turizm tesisi kurmak için birbirleriyle yarışa girdi” dedi.