Pamukkale’ye Turist Akını

Pamukkale

Denizli’nin beyaz cenneti Pamukkale’yi bu yılın ilk 7 ayında, 960.161 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği açıklandı.

Türkiye’de turizmi altın yılını yaşıyor. Güvenli ülke olarak Türkiye’yi tercih eden yabancı turist sayısında önemli artış var. Unesco tarafından dünya miras listesinde yer alan beyaz cennet Pamukkale de bu artıştan payını aldı. Pamukkale’ye yılın ilk 7 ayında, 960.161 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Yerli ziyaretçi sayısı, bir önceki yılın aynı ayına göre % 19.94, toplam ziyaretçi sayısı ise % 14.13 arttı.

Pamukkale Turizm Derneği Başkanı Ali Aktürk, dünya genelinde yaşanan ekonomik krizlerin turistleri güvenli ülkelere yönlendirdiğini belirterek, “Özellikle Akdeniz çukurunda yaşanan krizler, Türkiye’ye pozitif olarak yansıdı. Şu an Akdeniz ülkelerinde gelen turist sayısında önemli bir artış var. Türkiye güvenliği, bu ülkelere yakınlığı doğası, denizi ve tarihiyle üçlü bir turizm hizmeti veriyor. Turizmciler olarak Eylül ayında turist girişinde patlama bekliyoruz” dedi.