Pamukkale Üniversitesi Tesisleri Halka Açıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’ne ait kongre kültür merkezi, sosyal tesisler ve bağlı açık alanlar, üniversitenin fiyat tespit komisyonu ve yönetim kurulunun aldığı kararlar çerçevesinde kongre, konferans ve düğün etkinlikleri için halkın kullanımına açıldı. Paü Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, isteyen şahıs ve kurumların başvurduktan sonra etkinliğin türü ve süresine göre belirlenmiş fiyatlarla bu tesislerden yararlanabileceğini söyledi.

Personelin ise yarı fiyatına kullanabileceğini belirten Rektör Bağcı, “Üniversitemize ait tesislerimizden halkımızın da faydalanması için çalışmalarımızı sürdürmekteydik. Bugüne kadar sadece spor tesislerimiz halka açıktı. Kapsamı biraz daha genişleterek kongre merkezi ve bazı açık alanlarımızdan da Denizli halkının faydalanabilmesi için gerekli düzenlemeleri yaptık. Böylece üniversitemiz, kentin dışında kopuk bir konumdan, halkla ve kentle bütünleşmiş, iç içe olma yolunda bir adım daha atmıştır.” dedi.

Üniversite Fiyat Tespit Komisyonu ve Yönetim Kurulu’nun aldığı karar çerçevesinde vatandaşların başvuru yapabileceğini kaydeden Bağcı, Üniversite personeline yüzde 50 indirim uygulanacağını bildirdi.