Pamukkale İçme Suyu İsale Hattı Yenileniyor

Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Grubu içme suyu isale hattının, 7.482 metrelik kısmındaki boruların değiştirildiğini bildirdi.

Gürlesin, yaptığı yazılı açıklamada, Denizli İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü’nün, alt yapı çalışmaları kapsamında Denizli Merkez Pamukkale Grubu içme suyu isale hattında, boru değişimi yaptığını belirtti.

Vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için her türlü önlemi aldıklarını ifade eden Gürlesin, açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Pınarkent kaynağından alınan su ile gruptaki 14 köy ve 3 beldeye içme suyu sağlayan tesisteki asbestli boruların değişimi amacıyla 2010 yılında Pamukkale Grubu isale hattındaki 5.082 metre boru il özel idaresince değiştirilmiş olup, 2011 yılında 191.000 lira karşılığında 2.400 metre polietilen boru alınmış ve 65.500 lira karşılığında işçilik ve kazı yapılarak 2.400 metrelik kısım yenilenmiştir. Böylece Pamukkale Grubu içme suyu isale hattının 7.482 metrelik kısmındaki borular değiştirildi. Bu boruların yenileri ile değiştirilmesi sonucunda, sudaki kaçak oranı büyük ölçüde azaltılarak su israfı önlenmiş oldu. İdarenin bundan sonraki hedefi membaya kadar boruların yenilenmesidir.” Gürlesin, imkanları elverdiği ölçüde, köylerin bütün eksiklerini gidermeye çalıştıklarını da kaydetti.