Duraklar Engelliler İçin Düzenlenecek

Denizli’de Duraklar Engelliler İçin Düzenlenecek. Denizli Belediyesi, il genelinde bulunan bütün duraklara engellilerin daha rahat kullanabilmesi için Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sistemi kuracak.

Kent Konseyi hizmet binasında, Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar’ın başkanlığında Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sistemi’nin kurulması için toplantı yapıldı. Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan, toplantıda yaptığı sunumda, sistemin nasıl çalıştığını anlattı. Sistemin engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracağını belirten Öztürk, Duraklara gelecek otobüslerin geliş sürelerini gösteren sesli ekranlar yerleştirilecek. Otobüs içinde de yolcular yaklaşan duraklar hakkında sesli ve görüntülü olarak bilgilendirilecek dedi.

Ulaşımdan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan da Kent Konseyi’nde faaliyet gösteren meclislerin ve üyelerinin, yaşadıkları kent hakkında projeler üretmesinin bir sorumluluk anlayışı olarak diğer kentlere de örnek oluşturduğunu, Denizli Belediyesi olarak gelen her türlü projeyi önemsediklerini belirtti.

Denizli Belediyesi Ulaştırma Müdürü Süleyman Erdoğan, sistemin ulaştırma müdürlüğü olarak gündemlerinde olduğunu, altyapı çalışmalarının bitimiyle sistemin daha da kapsamlı şekilde 2013 yılı başında kullanılmaya başlanacağını kaydetti. Toplantıya katılan engelli ve engelli yakınları da sistem ve Denizli şehir içi ulaşımı hakkında istek ve taleplerini dile getirdi.