Çivril 17. Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivali Başladı

Denizli’nin Çivril ilçesinde bu yıl 17.’si düzenlenen Uluslararası Elma-Tarım ve Kültür Festivali törenle başladı. Açılış törenine Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Çivril Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İbrahim Hakkı Aslan, İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, daire müdürleri, davetliler ve diğer vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Aslan, 1994 yılında başlayan festivalin zamanla uluslararası hale geldiğini belirterek, Çivril’in başta elma olmak üzere tarım ürünlerini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. Kaymakam Başıbüyük de Çivril ovasının çok verimli olduğunu, başta elma olmak üzere birçok tarım ürününün yetiştiğini vurguladı. Vali Demir ise Çivril’deki hayırseverlerin çokluğuna dikkat çekerek, ilçeye büyük destek verdiklerini ifade etti. Vatandaş-devlet işbirliğiyle Çivril ve Denizli’nin daha da ileriye gideceğini belirten Demir, festivalin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Üç gün sürecek festivalde uluslararası halk Oyunları, konserler, sempozyumlar, fotoğraf sergisi, En İyi Elma Üreticisi, Elmalı Pasta ve Yerel Giysili Elma Güzeli yarışmaları yer alacak.