Çal Kanyonu Turizme Açılacak

Çal Kanyonu

Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Denizli’ye gelen yerli ve yabancı turistlere, Çal Kanyonu gibi farklı güzellikleri de göstermek istediklerini söyledi. Oklu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Denizli’nin Çal ilçesine 7 kilometre mesafede, Kumral Mesireliği yakınında bulunan Çal Kanyonu’nun turizme açacaklarını belirtti.

Kanyon alanı girişine 90 metrekarelik otopark, 1, 10 metre genişliğinde ahşap korkuluklu yürüyüş yolu yapıldığını belirten Oklu, “Projemizde kanyona yapılacak asma köprüyle toplam yürüyüş alanını bin 650 metreye çıkarmayı hedefliyoruz. Denizli’ye gelen yerli ve yabancı turistlere, ilin sadece Pamukkale’den ibaret olmadığını, farklı güzelliklerin de bulunduğunu göstermek istiyoruz” dedi. Oklu, Çal ilçesinin Mahmutgazi ile Aşağıseyit köyleri arasındaki bölgede üçüncü derece arkeolojik sit alanı olan Lounda Antik Kenti’nin de bulunduğunu kaydetti.

Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin de 129 bin lira harcayarak kanyonu dağ ve doğa yürüyüşü, trekking ve rafting gibi doğa sporları yapılabilecek hale getirdiklerini söyledi. Yatırımların devam ettiğini belirten Gürlesin, “Denizli’nin her bir ilçesinde tarih ve doğa güzellikleri bulunuyor. Bunları ortaya çıkarmak istiyoruz. Kanyon, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekebileceği gibi doğa sporlarıyla ilgilenenler için yeni bir alan olarak kabul görecektir” diye konuştu.