7 Milyon Liralık Arazi Belediyeye Bedelsiz Devrediliyor

 

Denizli 11. Tugay Komutanlığı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 gündür yoğun temaslarda bulunduğu Ankara’dan müjdeli haberle döndü. Çıtır Kavşağı olarak tabir edilen bölgedeki trafik sorununu çözmek için Milli Savunma Bakanlığına yaptıkları girişimin olumlu sonuçlandığını kaydeden Başkan Zolan, 11’inci Komando Tugayı’na ait 7 milyon liralık arsanın Büyükşehir Belediyesine bedelsiz olarak devredileceğini, bölgede bir kavşak düzenlemesi yaparak trafik yoğunluğuna son vereceklerini açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin, 2017 yılının ilk toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Denizli halkının yeni yılını kutlayan Başkan Zolan, “2017 yılının ilk Büyükşehir Meclisi birleşimi ve oturumunu gerçekleştiriyoruz. İnşallah 2017, geçen yıl olduğu gibi şehrimizden yaşayan vatandaşlarımız için güzel kararlar almaya vesile olsun. Meclisimiz yoğun bir şekilde çalışsın, güzel işler üretelim ve en önemli ortak paydamız olan Denizlimiz için gayretimizi gösterelim” dedi. Üç gündür Ankara’da Denizli için yoğun temaslarda bulunduğunu belirten Başkan Osman Zolan, Anayasa görüşmelerinin de yoğun bir şekilde sürdüğüne dikkati çekerek, “Bu ziyaretlerde Büyükşehir Belediyemizin Denizli için arzu ettiği işlerle ilgili olumlu gelişmeler oldu” müjdesini verdi.

Kavşak Düzenlemesi Yapılacak

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Namık Kemal İlkokulu’nun karşısındaki Çıtır Kavşağı diye tabir ettiğimiz alanda askeri bölge nedeniyle bir trafik sıkışması vardı. Karaman Mahallesi, Dumlupınar ve Lise Caddesi’nde bir yoğunluk söz konusuydu. Askeri alan orada yolun genişlemesine müsaade etmiyordu. Burada bir düzenleme yapabilmek için 1,5 yıldır çalışıyoruz. Son olarak alanın değerini tespit ederek Milli Savunma Bakanlığımıza gönderdik. Özellikle bunun için Ankara’ya gittik. Bakanımız Nihat Zeybekci ve milletvekillerimizle birlikte konuyu Milli Savunma Bakanımıza anlattık. Tespit edilen 7 milyon liralık bir rakam vardı.”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın bu girişime olumlu bakarak, söz konusu 7 milyon liralık araziyi bedelsiz bir şekilde Büyükşehir Belediyesinin kullanımına devretmeyi kabul ettiğini ifade eden Başkan Zolan, prosedür işlemlerinin tamamlanmasının ardından bölgede bir kavşak düzenleme çalışması yapacaklarının müjdesini verdi. Başkan Zolan, “Para vererek yapmak istediğimiz bir işi bedelsiz olarak gerçekleştireceğiz. Ben bu mutlu haberi şimdiden sizlerle paylaşmak istedim” diye konuştu. Çıtır Kavşağında yapacakları çalışma ile bölgedeki trafik sorununa son vereceklerini belirten Başkan Zolan, “7 milyon TL’lik ücretsiz devirle hem Büyükşehir Belediyemizin kaynaklarını koruduk hem de kentimizin önemli noktalarından bir tanesinin trafik sorununa son verecek olmanın mutluluğunu yaşadık. Ben bizlerden desteklerini esirgemeyen Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.”

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından kabul edilen proje doğrultusunda, Fırka Bahçesi olarak anılan 7 milyon lira değerindeki 2661 metrekarelik alan, plan amacı doğrultusunda Denizli 11’inci Komando Tugayından Büyükşehir Belediyesine bedelsiz olarak devredilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Dumlupınar ve Lise caddelerinin kesişiminde bulunan ve yoğun trafiğin yaşandığı bölgede yol ve kavşak düzenlemesi yapacak. Projeyle Denizli’nin trafik yoğunluğu en fazla olan bölgelerinden biri daha konforlu, güvenli ve hızlı bir trafik akışına sahip olacak.