3. Uluslararası Türkçe Müzik Festivali

TRT, Denizli Valiliği ve Denizli Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Türkçe Sözlü Müzik Festivali ( Türkçevizyon ), 2011 Eurovision birincisi Azeri şarkıcılar Elder ve Nigar’ın da katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkevizyon’a katılan Azeri şarkıcılar Elder ve Nigar’la birlikte 20 ülkeden 100’e yakın sanatçı, önce Denizli Valisi Yavuz Erkmen’i ziyaret etti. Vali Erkmen, Eurovision birincisi Azeri şarkıcılarla beraber diğer sanatçıların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sanatçıların Valilik ziyaretinin ardından Denizli Belediyesi hizmet binasına kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Kortej yürüyüşüne Vali Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkçevizyon TRT Festival Başkanı Süleyman Köksoy ve sanatçılar katıldı. Yürüyüşte 2011 Eurovision birincisi Azeri şarkıcılar Elder ve Nigar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Sanatçılar daha sonra Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Vali Erkmen ve Başkan Zolan, sanatçılara çeşitli hediyeler verdi.

TRT Radyo Sanatçılarının Delikliçınar Meydanı’nda konser vereceği, yarın akşam Pamukkale’deki Antik Tiyatro’da 20 ülkenin sanatçılarının sahne alacağı, Elder-Nigar ve Keremcem’in konserlerinin dinlenebileceği kaydedildi. TRT’nin canlı yayınlarla aktaracağı Türkçevizyon, 17 Haziran Cuma günü sona erecek.