27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 27. ‘sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali devam ediyor. 5’i yabancı olmak üzere 19 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde Oyunlar, şehrin farklı mekanlarında gösterime sunuluyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği festivalde atölye çalışmaları, toplantılar ve tiyatro Oyunları sergileniyor.

Festival gruplarından Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Grubu, Karadeniz Öğrenci Yurdu, Uludağ Üniversitesi, Karadeniz Ereğli Sanat Kulübü, Azerbaycan Lenkeran Tiyatrosu ve Özel PEV Okulları Öğretmen Tiyatroları birer Oyun sahneledi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Yardımcısı Şamil Çınar ve eşi de Denizli Şehir Tiyatrosu’nun “Tiyatro Yeniden” Oyununu seyredenler arasında yer aldı. Yıllar önce tiyatro alanında başarılı olan Oyuncuların yeniden biraraya gelmesinin anlatan Oyun ilgi çekti.

Başkan Zolan, daha sonra sahneye çıkarak Oyuncuları tebrik etti ve çiçek verdi. Zolan, festivalin 27 yıldır kesintisiz devam ettiğini belirterek, “Amacımız, Denizli’yi her alanda başarılı yapmaktır. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’yle de kültür alanında ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyoruz. Denizli’ye gelen her misafirimiz, buradan memnun ayrılarak gönüllü tanıtım elçisi olacaktır. ” dedi.